Собственикът на срутената къща в Пловдив: Предложиха ни общежитие, заедно с клошарите

29513
4

Кой българин има застраховка, та ми задавате този въпрос. Ние едва свързваме двата края, а ще отделяме за застраховки. Жена ми е без никакви доходи, тя е з телково решение, лишиха я даже и от пенсия, защото според лекарите трябва вече да е умряла с тази диагноза. Подсигуриха ни обзаведен апартамент, обаче не от Община Пловдив. Тя ни предложи общежитие, заедно с клошарите и за да ни настанят трябвало първо да ни направят изследване за коронавирус. Според хората на фирмата, собственикът на строящата се сграда, не е арестуван, каза пред Plovdiv24.bg собственикът на срутената къща Димитър Будаков.

Вчера, към 17.00 часа, в оперативния център на РДПБЗН-Пловдив е получена информация за срутила се стена на жилищна сграда на ул. "Ниш" в града под тепетата.

По първоначални данни това е предизвикано при изкопни дейности в съседен парцел. Няма пострадали.

Служителите са били на място за оказване на съдействие на живущите, но до евакуация не се е стигнало, съобщиха от пресцентъра на пожарната в Пловдив.



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (4)
Още новини от Новини от Пловдив:
Воайор около Централна гара в Пловдив бе откаран от линейка
Уникалната певица, която на 50 години роди третото си дете, идва ...
Йоана от XI клас застана начело на пловдивско училище
Пост разклати "кореняк" пловдивчаните: Родителите ви копаха домат...
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития
Проф. Христо Тасков: От днес вече нищо не ме свързва с МУ-Пловдив...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).