След публикация на Plovdiv24.bg кметът оттегля скандална точка от дневния ред за сесия

10208
1

След публикация на Plovdiv24.bg кметът на Пловдив Костадин Димитров оттегли скандална точка от дневния ред на сесията на Общинския съвет, насрочена за утре, 18 юли.

В кратко писмо, изпратено до Общинския съвет, той не излага мотиви за оттеглянето на предложението. Припомняме, че става въпрос за продажбата на 3/5 общинска собственост от имот, който се намира в самия център на Пловдив на ул. "Трайко Китанчев" 2, до пл. "Кочо Честименски" 1. Другата част е собственост на строителна фирма "Херастрой“ ЕООД.

Това е вторият опит за прокарване на предложението, след като то бе част от дневния ред на сесия на 20 юни и отпадна за разглеждане в зала, след гласуване на съветниците.

Ако сделката по продажбата на общинския дял бъде факт, то на малкото пространство и на без това гъстонаселената зона, ще се появи 7-етажна сграда, Именно срещу това строителство живущите наблизо протестираха.

Тогава хората недоумяваха защо общината не изкупи по-малкия дял на фирмата съсобственик.

Парцелът от 445 кв.м., в центъра на града и може да се ползва за различни обществени нужди, смятат живущите наблизо.

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивската пожарна стана като нова с 1,6 млн. евро
Подменят камери на магистралата край Пловдив
Жена и четирима мъже се гавриха с полицаи в Пловдив
Кметът на "Западен" възлага проектиране на 5 улици и настоява за ...
63-ият випуск на ЕГ "Пловдив" се дипломира със среден успех 5,71
Читател: Този, който е купил на тази жена кола, да й купи и книжк...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).