След поредния фатален инцидент поставят камери на оживените кръстовища в "Централен"?

12845
33

Преди две седмици с кмета Иван Тотев обсъдихме възможността за поставяне на камери по оживените кръстовища и някои рискови пешеходни пътеки в "Централен". Това заяви районният кмет Райна Петрова пред репортер на Plovdiv24.bg.
"Градоначалникът има идея и желание през 2014 година да се заделят средства от Община Пловдив за реализиране на тази идея. Вече сме провели разговори с представители на пловдивската полиция. На този етап обаче все още не е ясно на кои точно места ще бъдат поставени устройствата. Знаете, че такива вече има както в Стария град, така и по Главната и мисля, че до края на мандата намерението ни ще стане факт", заяви Петрова.
Припомняме, че на 13 юли, събота, пловдивчанка загина, след като бе блъсната на пешеходна пътека вчера. Инцидентът, за който Plovdiv24.bg първи съобщи още същата вечер, стана около 19 часа на бул. "Васил Априлов" от южната страна на моста.

Лек автомобил "Шкода", управляван от М.И. /32 г./ от София, удари 71-годишна пешеходка, която почина на място. Водачът е изпробван с технически средства за употреба на алкохол и наркотични вещества, резултатите са отрицателни. 

Двете пешеходни пътеки от двете страни на р. Марица по бул."Васил Априлов" са често място на инциденти с пешеходци. Пътеката от северната страна на реката дори е със светофар, но въпреки него инцидентите с летален край не са един или два. Припомняме, че след акция на Plovdiv24.bg там бе монтирана камера, която наблюдава пешеходната пътека. Нашият сайт следи изкъсо инцидентите на тази пешеходна пътека: Опасна пешеходна пътека на бул."Васил Априлов".

Виж коментарите (33)
Още новини от Новини от Пловдив:
Шефката на Пловдивския административен съд с номинация за КПК от ...
Стрелба и арести в "Столипиново"
Образование за професиите на бъдещето в ПГЕЕ: Нова зона по роботи...
Областният управител и кметът на Пловдив уважиха КТ "Подкрепа"
Сигнали от родители задействаха общински съветници в Пловдив за м...
Още една павирана улица в Пловдив отива в историята


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).