Славчо Атанасов: Напълно нормално е опозицията да ни критикува

1656
2

"Тежката световна икономическа криза няма как да не засегне и Пловдив, тъй като градът не се намира на планетата Марс, а в България и не може да не се влияе от процесите, които стават в самата държава", коментира кметът Славчо Атанасов темата на деня - приемането на бюджета за 2010 година. Той подчерта, че философията на бюджета е, че има ключови обекти, финансирането на които няма да бъде спряно и дори се очаква до края на годината да бъдат приключени. Като примери за това кметът посочи разширяването на крайречните булеварди, бул. "България", Археологическия музей. "17 години Пловдив няма такъв музей, а е един от най-богатите на антични находки, няма къде да изложим наследството си", заяви Атанасов и допълни, че през юни трябва да се реже лентата на готовия музей.

Фактът, че бюджетът предизвика серия от пресконференции сред политическите сили Славчо Атанасов определи като съвсем нормален. "Темата за бюджета предоставя едно чудесно политическо бойно поле, където всеки съвсем спокойно може да обвини управляващите, че не са направили добър бюджет за града, нормално е опозицията да критикува", философски заключи градоначалникът.

Виж коментарите (2)
Още новини от Новини от Пловдив:
Област Пловдив е номер едно в България по завършени жилищни обект...
Предлагат спиркови навеси в Пловдив като спешно решение срещу тра...
Футболни фенове са били отведени в сградата на Пето РУ в Пловдив
Милионна инвестиция разширява завод край Пловдив
Пловдив става лидер на Балканите в лечението на редки аномалии пр...
Започна голямото класиране за първи клас: Пловдив обяви 3444 своб...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).