Скоростта убива! Димитър, причинил смърт край Поповица, карал със 149 км/ч!

20332
13

Със скорост от 149 км/ч е шофирал младият Димитър, научи в Окръжен съд - Пловдив днес репортер на Plovdiv24.bg. Срещу младежа беше заведено дело за причиняване на смърт по непредпазливост, понеже в катастрофата, която той причини, загина 32-годишният Михаил Иванов.

Прокурорът по делото сподели още интересни подробности. Обвиняемият Димитър се е прибирал от нощна смяна в злополучната сутрин на 20.11.2018 г., когато, поради изключително високата скорост, която развил с автомобила си "Ауди", изгубил контрол над возилото и навлязъл в лентата за насрещно движение. Основната причина за катастрофата според съдебно-техническата експертиза е високата скорост, причинила техническа грешка и неправилна преценка при управлението на Димитър. Пътната маркировка в участъка на произшествието е двойна смесена лента, като изпреварването е разрешено само в лентата, в която се е движил загубилият живота си Михаил Иванов.

На днешното дело не присъстваха роднините на Михаил, а запитан дали се е срещнал с тях, подсъдимият призна, че има желание да го направи, но все още не е пристъпил към тази крачка, заради страха от реакцията им. 20-годишният Димитър сподели още, че съжалява много за настъпилия инцидент, и семейството на починалия винаги може да разчита на подкрепа от него. Обвиняемият допълни, че той също е дълбоко травмиран от произшествието, както психически, така и физически, и му предстоят още поредица операции и рехабилитации, за да се върне към нормалния живот.

Виж коментарите (13)
Още новини от Новини от Пловдив:
Детски усмивки вместо глоби: Ученици и полиция изненадаха шофьори...
Пловдивчанин от плаж край Комотини: Срещу 22 евро получихме пълен...
Изчезва ли "Улеят на смъртта"? 50 незаконни обекта, археология и ...
Танци от три континента и безплатен вход: Какво ни очаква на 30-и...
Нощна гонка край Пловдив, 21-годишен летя с над 200 км/ч, остана ...
Решение за "Улея на смъртта": Ще бъдат ли премахнати мантинелите ...


Виж още: