Сигнал: Пладнешки разграбват фабрика "Флавиа" в Пловдив с тирове, кранове и хамали!

17542
10

Пладнешки разграбват фабрика "Флавиа", а работещите там имат да получават заплати за минали месеци. За това алармира бивш работник в предприятието в сигнал до Plovdiv24.bg:

Здравейте! Пише ви бивш работник от "Флавиа". Помните ли "Флавиа"? Най-голямата фабрика за дамски обувки, която има вече 70-годишна история?

Дано я помните, защото вече не съществува. И не само това - повече от 200 души: работници, служители, технолози, моделиери и администрация са на улицата, като дължимите заплати не са изплатени за 4, 5 и 6 месеца назад.

Подадени искове има и има образувани дела, със влезли в сила съдебни решения, но и изпълнителният директор Веска Рибанчова, и новият управител отказват да платят. Не само: управителят казва буквално: "Неплащането на заплатите ви е следствие на некадърно менажиране! Питайте си бившата директорка (Рибанчова)"... 

От своя страна тя отговаря: "Пари няма, банката не дава заем! Аз нищо не мога да направя".

Как да дава, като заемите от "Първа инвестиционна банка" са повече от 5 милиона!

В същото време отказват да обявят фирмата в несъстоятелност, защото използват помещенията и машините!

Много работници бяхме принудени да напуснем, по 327-ми член.

Подадени са искове, но докато дори само успеем да съберем и подадем документите на адвокат, "Флавиа" беше изнесена с камиони, тирове, кранове и хамали!

Изнесени са машини, бюра, материали от складовете, а готовата продукция се продава на безценица в магазина. Всичко това с цел на територията на "Флавиа" да няма нещо, което да обезпечи исковете на кредиторите!

Фабриката все още работи по стари договори и със стари партньори, но под друго име: "Флавиа Ко" и "Флавиа Стил"!

Възможно ли е в 21 век, в собствената ни страна да няма закон, който да гарантира, че ще си получиш справедливо заработените пари?

Фирмата не е спряла работа, до края на ноември имаше голяма поръчки за "Бата" - Италия през посредници.

Как е възможно 200 души да останат на улицата, без заплати за половин година назад, а работодателите да си "прехвърлят топката" и да чакат бурята да отмине?

В същото време няма нито дума за това пладнешко разграбване на имущество, за което очевидно никой на никого не търси, нито съответно дължи обяснение!!


Можете ли да ни помогнете? Поне да направите ситуацията публично достояние!

Може би има закони, които могат да ни защитят и да си получим укритите, а може би откраднати заплати?

Предварително благодарим за вниманието, отчаяни сме и се притесняваме, че няма надежда. Но все пак искаме да опитаме и с публичност!

Репортер на сайта се свърза с Веска Рибанчова, която потвърди за неполучени заплати в предприятието, но отказа по-обширен коментар с мотива, че шофира. 

Plovdiv24.bg е готов да даде трибуна на всички заинтересовани страни по казуса!

Виж коментарите (10)
Още новини от Новини от Пловдив:
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития
Проф. Христо Тасков: От днес вече нищо не ме свързва с МУ-Пловдив...
Магазин на популярна верига затвори врати в центъра на Пловдив
Пловдив почете 150 години от гибелта на Васил Петлешков
Авторът на "Черната книгa" Свами Тиртха пристига в Пловдив за пре...
Пловдивският елит се събира в Семинарията за големия празник на 1...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).