Ще работи ли ВМРО за нежелания Славчо Атанасов?

7891
2

Репортер на Plovdiv24.bg потърси градския лидер на ВМРО в Пловдив Борислав Инчев. Въпросът ни бе защо той отсъстваше от пресконференцията, на която бе издигната кандидатурата на Славчо Атанасов като кандидат-кмет на Пловдив. Ето какво ни отговори Инчев:

"Днес бе издигната кандидатурата на г-н Славчо Атанасов от НФСБ - ВМРО, официално на масата бе един от зам.-председателите ни, както и Александър Сиди, който е и член на Изпълнителния комитет на ВМРО.

Чисто оперативно те са присъствали, защото така е решено и преценено от върховете на партията. Своето отсъствие пък обясни с факта, че е бил на общинска сесия.

Сякаш Инчев нарочно даде това безкрайно неоснователно обяснение за отсъствието си, за да стане на всички ясно, че той нарочно не е присъствал.

Факт е, че след погромите, които Атанасов остави в партия ВМРО по време на кметуването си, Инчев успя да я вдигне на крака и да я стабилизира. "Воеводите" спечелиха район "Южен" на предните местни избори и постигаха добри резултати на национални избори, когато се явяваха самостоятелно, извън ПФ. Кристален пример бяха последните европейски избори, когато ВМРО постигна далеч по-добър резултат от НФСБ, въпреки че Славчо Атанасов бе част именно от НФСБ. Всичко това се случи именно благодарение на усилията на местната организация и нейният ръководител.

През годините местните "воеводи" неколкократно са се изказвали срещу Славчо Атанасов, като дори са го наричали с обидни епитети.

Местната организация на ВМРО, предвид и кондицията, в която се намираше през последните години, бе убедена, че ще се яви самостоятелно на изборите и ще издигне свой кандидат за кмет, който бе с реални шансове да стигне до балотаж срещу представителя на ГЕРБ. 

Софийският политически инженеринг обаче доведе до това, че на ВМРО отново да им бъде натресен Славчо. Очевидно е, че местната организация не е във възторг от този факт и поведението на Инчев го показва недвусмислено. Ще работи ли една унизена организация с всички сили за очевидно нежелан кандидат - само времето през следващите няколко месеца ще покаже.

Виж коментарите (2)
Още новини от Новини от Пловдив:
ГДБОП задържа двама мъже за сексуална злоупотреба с деца в интерн...
Костадин Димитров представи икономическите козове на Пловдив пред...
Не освободиха предсрочно от затвора Петър Маринашки
В центъра на Пловдив вече има нов напълно безплатен паркинг
Официално потвърдиха уволнението на началник в общинско предприят...
НСИ съобщи средната работна заплата в Пловдив и областта


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).