Шефът на ПИМК: Веднага вкарвам шест багера в Марица

57215
6

Готов съм да вкарам веднага шест багера за изкореняване на дърветата в коритото на Марица. Това съобщи за Plovdiv24.bg шефът на ПИМК Илиян Филипов.

Пловдивската фирма е избрана да извърши спешното почистване на растителността от реката, за да се подобри проводимостта.

Запитан дали фирмата разполага с хидроинженер, каквото е едно от основните изисквания на възложителя - община Пловдив, Филипов отговори положително: "Да, има хидроинженер - инженер Грозев. Той вече засне реката с дрон".

По-рано днес стана ясно, че със своя заповед от петък, 30 септември, кметът Здравко Димитров е обявил частично бедствено положение заради дърветата в река Марица. След това заместник-кметът по екология Анести Тимчев разясни какво и как ще се прави.

Последва незабавна реакция от "Демократична България" и общинските съветници свикаха извънредна пресконференция заради обявеното частично бедствено положение на територията на Община Пловдив. Припомняме, че миналата година  съветниците от ДБ спряха заобикаляне на закона чрез пряко възлагане на същата дейност на същата фирма, но на стойност 5 милиона лева.

Виж коментарите (6)
Още новини от Новини от Пловдив:
ГДБОП задържа двама мъже за сексуална злоупотреба с деца в интерн...
Костадин Димитров представи икономическите козове на Пловдив пред...
Не освободиха предсрочно от затвора Петър Маринашки
В центъра на Пловдив вече има нов напълно безплатен паркинг
Официално потвърдиха уволнението на началник в общинско предприят...
НСИ съобщи средната работна заплата в Пловдив и областта


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).