Семейството на починалото от морбили в Пловдив бебе вини лекарите
Семейството на починалото от морбили 10-месечно бебе вини лекарите. Според дядото и бащата на малкия Ставри медиците не са реагирали навреме, за да се справят с пристъпите му на задушаване, а звънецът за спешни случаи бил изключен.
Дядото Рангел Рангелов посочи, че бебето е постъпило в инфекциозната болница в Пловдив на 29 март с висока температура и посиняване. Имал е пристъпи по 5-6 пъти на ден.
Бащата Яшар Батишев добави, че на сутринта преди да почине, му е направена веднъж инхалация и повече не му е обърнато внимание. До момента в Пловдив има 36 болни със съмнения за морбили, 21 от тях са доказани.
Източник: btv