Само за юли 1700 души са започнали работа в Пловдив чрез бюрото по труда

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (1)
11:33 / 16.09.2009
1506
1644 лица са отпаднали от бюрата по труда в пловдивския регион само през август. Това съобщи началник отдел "Услуги по заетостта" към Дирекция „Регионална служба по заетостта" Фани Николова. Броят им е най-голям за страната, като само в Пловдивска област отпадалите са 913, уточни тя.

Причини за отпадане са неизпълнение на препоръките на трудовия посредник, сроковете и графика за посещение, включени в плана на действие, както и неспазване на определения им график за посещения в поделението по заетостта, обясни Николова.

Равнището на безработицата в региона за месец юли е 8.9%, като то е най-ниско в община Пловдив - 5.4%, каза още тя. 20% от регистрираните безработни са младежи със средно специално образование. През юли чрез Бюрото по труда в Пловдив са започнали работа 1700 души. 55 от тях - младежи до 29-годишна възраст, са били ангажирани в публичната администрация по програмата "Старт в кариерата", която е с продължителност 9 месеца, допълни Фани Николова.

Източник: Дарик


Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Буден пловдивчанин: Къде е полицията? Този ужас се случва буквалн...
Строят нов корпус за лечение с най-съвременна техника в КОЦ Пловд...
Община Пловдив си иска 7200 кв. м от държавата
Окончателно Пловдив остава с един заместник-кмет по-малко
Хотелиерите скочиха срещу новите правила за паркиране в Пловдив
Автомобили закъсаха в калта пред комплекс "Луксор" 3 в Кючука


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).