Само трима протестираха днес пред БНБ на Малката главна

3908
2

Само трима души се събраха на протеста днес пред БНБ на Малката главна. Въпреки това инициаторът на протестите Илия Зюмбюлев определи протеста като успешен, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
Протестиращите искат незабавното отваряне на КТБ и нейното дъщерно дружество Търговска Банка Виктория. Според тях е недопустимо толкова време да бъдат блокирани средствата им и настояват правата им като Европейски граждани да бъдат спазени.
"Днес има протест и в столицата София, и в други големи градове на страната. И въпреки че сме трима души, протестът ни е успешен, тъй като целим в повече градове да има такива прояви", обясни Зюмбюлев и добави, че малкият брой протестъри се дължи на ранния час.
Протестът започна в 8.30 часа, а няколко минути по-късно охраната от клона на БНБ в Пловдив излезе и разговаря със Зюмбюлев. Всъщност служителят му обясни, че в града на тепетата няма оторизиран човек, който да разговаря с протестиращите. Те обаче могат да входират исканията си тук и от пловдивския клон тези искания ще бъдат препратени към София.
"Това и ще направим", потвърди Зюмбюлев и добави, че вече имат изпратени питания до Иван Искров, но отговор липсва.
Този път, за разлика от вторник, имаше два плаката, а протестиращите категорично заявиха, че проявите им ще продължат.

Виж коментарите (2)
Още новини от Новини от Пловдив:
ДСБ Пловдив: Альоша е монумент на окупационната Червена армия
Посрещнаха Митрофанова под Альоша със "Священная война" и с бълга...
Бутат магазин на "Билла" в Пловдив заради нов строеж, от веригата...
Елеонора Митрофанова държи реч при паметника на Альоша днес в Пло...
Воайор около Централна гара в Пловдив бе откаран от линейка
Уникалната певица, която на 50 години роди третото си дете, идва ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).