СДС Пловдив подкрепя БЛС

1359

В резултат от системните закононарушения от страна на НЗОК и нейното срастване с управляващите чрез Министерството на здравеопазването и Министерството на финансите се накърняват основни права на българските граждани.

ОбС на СДС – Пловдив, като се солидализира с Българския лекарски съюз, категорично отхвърля законопроекта за бюджет на НЗОК за 2007г., защото чрез него рязко се ограничава достъпът на гражданите на България до медицинска помощ. Този проект предвижда влошаване на качеството на медицински услуги, като по този начин практически ще се реализира грубо администриране на здравеопазването – което е недопустимо за страна член на ЕС.

СДС – Пловдив е съпричастен с БЛС и в призива му към лекари, съсловните организации на стоматолози, фармацевти, специалисти по здравни грижи, пациентски организации, както и към всички граждани на Репубика България, да продкрепят с всички законни средства протестите, които трябва да реализират положителен резултат за избягване на хаоса в здравеопазването, заплашващ здравето и сигурността на гражданите в страната ни.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивски депутат за Иво Христов: Комунистът си остава чугунена ...
Сигнал: Моля запознайте народа с новата "техника" за чистене на у...
Хулиганска вълна край "Белите брези" в Пловдив повдигна въпроса з...
Хиляди подкараха колела в Пловдив, кметът връчи голямата награда ...
Най-мащабното велошествие в Пловдив се завръща на 16 май
Френска журналистка за Пловдив: Това не е само туристическа дести...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).