Работи се в "Детмаг", любимият на поколения пловдивчани магазин ще стане галерия
Започна превръщането на бившия "Детмаг" в галерия, видя репортер на Plovdiv24.bg.
Тази сутрин работници влязоха в помещенията на първия етаж. По думите им се бърза с работата, защото от септември пространството трябва да се преобрази в галерия.
Припомняме, че идеята за галерия анонсира лично кметът Иван Тотев още през юни. По думите му се е оказало, че "Детмаг" предоставя прекрасно пространство със съответните височини на таваните, с пространства за депо за съхраняване на картини и произведение на изкуството.
Тогава той обяви още, че от бюджета на града за следващата година със сигурност ще бъдат заделени 1 000 000 лева за "Детмаг", пояснявайки, че става дума само за първия етаж на сградата.