Пълна мобилизация в МВР Пловдив: Ще бъдем безкомпромисни!

13131
1

"През празничните дни, за да преминат без инциденти, работата на полицията няма да спира" - това каза комисар Виктор Празов, началник  на отдел "Охранителна полиция" на брифинг за сигурността по време на празниците, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Сред основните приоритети на всички служители от Пътна и Охранителна полиция е осигуряването на пътната безопасност. 

"Очаква се интензивно движение от АМ "Тракия" по посока от столицата към останалите части на страната. В тази връзка от екипите към ОД на МВР Пловдив ще бъдат разположени максимален брой служители", каза комисар Празов. Те ще имат за задача да следят за движението и недопускане на автомобилни колони.

Екипите ще следят и контролират изпълнението за движение МПС-та над 12 тона. на 23 декември за времето от 14 до 21 часа  и на 26 декември от 12 до 20 часа. 

За новогодишната вечер е създадена организация. Ще бъдат обособени пропускателни пунктове, на които ще се извършват проверки за оръжия и хладни оръжия от сектор "Специализираните полицейски сили" и Жандармерията.

"Важно е при извършена кражба да се сигнализира незабавно на спешния телефон, за да реагират криминалистите" съобщи началникът на Охранителна полиция.

"Искаме да обърнем внимание на всички граждани и гости на Пловдив и областта. Активизирани са всички полицейски сили. Ще бъдем безкомпромисни" заяви инсп. Ботьо Гиргинов от отдел "Пътна полиция".

Контрол ще бъде осъществяван по време и ако се наложи и след празниците. Ще бъдат използвани всички налични технически средства за употреба на алкохол и наркотични вещества. Засилени ще бъдат проверките около питейните заведения и места, на които ще се провеждат тържества. 

"Нека хората извършват оглед на автомобилите си и да не шофират изморени или пияни. Нека управляваме с автомобилни гуми подходящи за зимните условия" каза инсп. Ботьо Гиргинов.

От полицията съветват жителите, които ще напускат домовете си през празничните дни, да не съобщават на много хора затова, за да се избегнат грабежи. 

Полицейските органи ще направят всичко възможно, за да осигури нормалното протичане на празниците и прибирането.



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Шок вместо първа помощ: Пловдивчанка откри омазан с масло памук в...
Световни лидери в Пловдив: Кметът посрещна проф. Джефри Сакс и Ро...
Адвокат Левашки: Трагично е да гледаш как симфоничен оркестър сви...
Детски таланти взривиха лятно кино "Орфей" с вдъхновяващ концерт ...
Пловдивчанин получи анонимна бележка и не се сдържа: Къде точно е...
Имунотерапия в КОЦ-Пловдив дава нова надежда при рак на главата и...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).