Прокуратурата в Пловдив внесе протест срещу освобождаването на Любомир Трайков

31857
65

Днес Окръжна прокуратура Пловдив внесе протест в съда против определението на Окръжния съд за взета мярка за неотклонение "гаранция" в размер на 15 000 лева спрямо Любомир Трайков, на 26 г., привлечен като обвиняем за причиняване на смърт на повече от едно лице и на телесни повреди на повече от едно лице при управление на моторно превозно средство в пияно състояние - престъпление по чл. 343, ал. 3, буква Б във връзка с ал. 4 във връзка с ал. 1 буква В във връзка с чл. 342 ал. 1 от Наказателния кодекс.

На 18 ноември 2016 г., около 1,20 ч. през нощта в Пловдив на кръстовището на бул. "Руски" и ул. "Ген. Данаил Николаев", при управление на лек автомобил "Ауди А7", в пияно състояние, Любомир е нарушил правилата за движение по пътищата и по непредпазливост е причинил смъртта на две лица и телесни повреди на други две лица. Четиримата пострадали са пътували в лек автомобил, марка "Пежо 405".

Окръжна прокуратура Пловдив протестира съдебния акт, с който на 21 ноември 2016 г. е отхвърлено искането й за вземане на мярка за неотклонение "задържане под стража" спрямо Любомир.

Становището на Окръжна прокуратура Пловдив е, че в случая именно "задържането под стража" спрямо обвиняемия се явява адекватната и законосъобразна мярка за неотклонение.



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (65)
Още новини от Новини от Пловдив:
Собствениците на "Винпром Пещера" купуват "Монди Стамболийски"
Седмокласничка от пловдивско училище с безапелационна победа в на...
Майка на загинало в катастрофа дете с разтърсващ призив на протес...
Футболна легенда от Пловдив гаси пожари и учи децата на мъжество
Пловдивската съдебна система загуби един от най-уважаваните си ма...
Арх. Прокопиев: Пловдив задължително трябва да реализира няколко ...


Виж още: