Пловдивски мошеник изпързаля софиянец по непознат досега начин

10121

Районна прокуратура Пловдив образува бързо производство спрямо Юлиян К., на 23 г., за измама. На 29 септември 2016 г. в Четвърто РУ на МВР-Пловдив е бил подаден сигнал от 30-годишен мъж от София, че непознато лице от Пловдив му се обадило по телефона и поискало парична сума, за да предостави данни за местонахождението на откраднатия му автомобил БМВ. 

Колата била отнета по-рано от София, за което собственикът пуснал съобщение в социалните мрежи. Той помолил, ако някой има данни за моторното превозно средство, да се обади на посочен мобилен телефон. 

Юлиян К. позвънил и съобщил, че автомобилът се намира в Монтана, зад църковен храм, където не бил открит. За информацията той получил сумата от 1500 лева в заведение в Пловдив, предадена му от собственика на откраднатия автомобил.

Юлиян К. е задържан за 24 часа по Закона за МВР. Предстои днес да бъде привлечен като обвиняем за измама. Бързото производство ще бъде внесено в съда в законния срок. 

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Футболна легенда от Пловдив гаси пожари и учи децата на мъжество
Пловдивската съдебна система загуби един от най-уважаваните си ма...
Арх. Прокопиев: Пловдив задължително трябва да реализира няколко ...
Важна промяна в Пловдив: Затварят ключов участък в район "Южен"
Нощни дезинфекции в Пловдив: ОП "Дезинфекционна станция" стартира...
След шут в движение 17-годишният нападател от Гребната база се сд...


Виж още: