Пловдивчани все по-често изоставят и малтретират възрастни хора

3917
3

Възрастни хора все по-често са изоставяни от близките си или малтретирани от тях. Тази тенденция за 2014 г. отчете шефката на дирекция "Социално подпомагане" Пловдив Надя Танева, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
Тя посочи, че през 2013 г. в дирекцията е работено по около 20 случая на изоставяне, докато през 2014 г. тези случаи са увеличени на поне 50.
"В повечето случаи тези хора са изоставени, след като са били настанени в болница. При изписването им техни близки ги взимат от лечебното заведение, а след това ги оставят на някоя пейка. Невинаги обаче ние можем да се намесим", коментира Танева.
По отношение на малтретираните шефката на дирекция "Социално подпомагане" посочи, че тези хора се настаняват в приюта за бездомни.

Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчанин открадна 500 евро от таксиметров автомобил
МВР Пловдив извърши арести на много пияни шофьори
Обратното броене за ремонта на Хуманитарната е факт: Кметът с изв...
Търсят решение за нова автогара до "Филипово"
Строителят на Хуманитарната: Някой е правил ремонти, абсурдни за ...
Над 5000 абитуриенти ще се явят на матура по БЕЛ в Пловдив и обла...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).