Пловдив лидер по издадени разрешителни за строеж през второто тримесечие

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
09:22 / 22.08.2008
2300
За второ тримесечие на годината са били издадени 4335 разрешителни за строеж на нови сгради, сочат данни на Националния статистически институт. От всички разрешителни 2694 са били издадени за строеж на жилищни сгради, 108 са били издадени за строителство на административни сгради и 1533 са били издадени за строеж на друг вид сгради.

Лидер по издадени разрешителни е Пловдив с 552, следван от Варна с 419 и София с 385.

Първенец по издадени разрешителни за строеж на жилищни сгради е София с 319. На второ място в класацията е Пловдив с 289, а на трето място е Добрич с 202. На опашката по този показател са както следва: Враца с 19, Видин със 17 и Монтанта с 14.

Що се отнася до издадени разрешителни за строеж на административни сгради, тук лидер е Пловдив с 18, следван от Габрово с 12 и Благоевград с 9.

По отношение на сегмента "други сгради", в него лидер е Пловдив с 221, следван от Варна със 133 и Пазарджик с 86.

Източник: econ.bg

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Днес стартира вторият етап от реконструкцията на Голямоконарско ш...
Безумието на тротинетките
Пловдивчанин не можа да повярва на чак толкова груба селска прояв...
Повдигат обвинения на избягалия турски тираджия, убил шофьор от П...
Читател: Пловдив става град с транспортна система на страна от тр...
Обилна градушка удари Пловдивско


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).