Плаж в коритото на Марица с фин морски пясък заработва в края на юли в Пловдив!

31274
37

Плаж с надуваеми и сглобяеми басейни, шезлонги и фин морски пясък ще заработи в коритото на река Марица в Пловдив, научи Plovdiv24.bg. Идеята е това да се случи в края на месец юли и да функционира до края на септември. Инициативата е в рамките на фестивала One Architecture Week,
"Плажове в коритото на Марица е имало и в миналото, като първият от тях датира от далечната 1882 година. Затова ще се опитаме да възродим тази традиция.
Ще бъде докаран фин пясък, подобен на морския, в пространството между моста на Панаира и Пешеходния мост - от южната страна.
Плажът ще бъде ситуиран долу в коритото на реката, където през лятото се образуват достатъчно сухи части - пясъчни наноси. 
Предвидени са места за шезлонги, чадъри, а също така и спортна програма - като плажен волейбол например.
Разбира се, ние не стимулираме влизането в реката, защото това е опасно. Ще има временни надуваеми и сглобяеми басейни с филтрирана вода. За всеки случай ще има и спасител.
Всичко това ще се реализира на около 500-700 квадратни метра, като съоръженията ще работят целодневно. Ще има и бар, който в 23,00 часа ще спира работа. Предвидени са и прожекции на филми",  изчерпателен бе директорът на One Arhitecture Week Любомир Георгиев.

Виж коментарите (37)
Още новини от Новини от Пловдив:
Подменят камери на магистралата край Пловдив
Жена и четирима мъже се гавриха с полицаи в Пловдив
Кметът на "Западен" възлага проектиране на 5 улици и настоява за ...
63-ият випуск на ЕГ "Пловдив" се дипломира със среден успех 5,71
Читател: Този, който е купил на тази жена кола, да й купи и книжк...
Пловдивчанин с актуална информация за АМ "Тракия"


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).