Паркингът пред Тримонциум умишлено без договор, чакат синята зона

6295
4

От къде са дошли 56 хиляди лева като наем за паркинга пред хотел Тримонциум, визирани в тримесечния отчет на бюджета, щом договорът е отдавна изтекъл, попита Дани Каназирева на днешната общинска сесия, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Оказа се, че въпреки изтеклия срок, фирмата наемател продължава да изплаща сума за използване на общински терен в размера на договорения наем. Нарочно не бил сключван нов договор, обясни шефът на стопанската дирекция в общината Георги Божев, защото предстояло обособяването на синята зона и новата организация за паркиране, когато и този паркинг щял да бъде поет от общинското предприятие.

316 хиляди лева средства от концесии също възбудиха любопитството на Каназирева от къде да се взели. Отговориха й, че те са от покрития пазар на ул. "Младежка", който преди време бил даден на концесия, после със заповед на кмета тя била разтурена, но концесионерът фирма "Тика" обжалвал заповедта в съда и междувременно всяка година на своя воля си плащал по 105 хиляди лева навярно, за да не загуби права.

Виж коментарите (4)
Още новини от Новини от Пловдив:
Жители на Пловдив: Защо се издават заповеди, ако никой няма намер...
Пловдив се преобразява: Нов търговски парк изниква до футуристичн...
Пловдив изпревари София по брой лекари
Шок вместо първа помощ: Пловдивчанка откри омазан с масло памук в...
Световни лидери в Пловдив: Кметът посрещна проф. Джефри Сакс и Ро...
Адвокат Левашки: Трагично е да гледаш как симфоничен оркестър сви...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).