Пак пръскат срещу кърлежи в Пловдив

1712

От днес до края на септември ще се проведе втората за 2016 г. масова есенна акция по дезинсекция на тревни площи срещу акари/кърлежи в Пловдив.
Екипите на ОП "Дезинфекционна станция" ще обработват приоритетно дворовете на детски и учебни заведения, градските паркове и градини и междублокови пространства.

При благоприятни метеорологични условия ще се работи по следния график:

- 7-и, 8-и и 9-и септември - площи на територията на район Западен;
- 12-и и 13-и септември - тревни площи в дворовете на училища на територията на Пловдив;
- 13-и, 14-и и 15-и септември - площи на територията на район "Централен";
- 16-и септември - площи на детски градини и ясли на територията на райони "Централен", "Северен" и "Тракия";
- 19-и и 20-и септември - площи на територията на район "Северен";
- 21-и септември - площи на територията на район "Източен";
- 26-и и 27-и септември - площи на територията на район "Южен";
- 28-и и 29-и септември - площи на територията на район "Тракия";
- 30-и септември - площи на детски градини и ясли на територията на райони "Западен", "Южен" и "Източен";
- 3-и октомври - площи на територията на район "Тракия";
- 4-и октомври - допълнителен ден за доработване на пропуснати обекти от основния график. 

Екипите на ОП "Дезинфекционна станция" ще работят с разрешени за използване биоцидни препарати, в разрешената им за употреба концентрация. Карантинния срок е 24 часа.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Футболна легенда от Пловдив гаси пожари и учи децата на мъжество
Пловдивската съдебна система загуби един от най-уважаваните си ма...
Арх. Прокопиев: Пловдив задължително трябва да реализира няколко ...
Важна промяна в Пловдив: Затварят ключов участък в район "Южен"
Нощни дезинфекции в Пловдив: ОП "Дезинфекционна станция" стартира...
След шут в движение 17-годишният нападател от Гребната база се сд...


Виж още: