Отмениха наказание на полицай за бягството на главорез в Пловдив

7505

Пловдивският съд отмени наказание на редови полицай, санкциониран от началниците си за бягството на затворника Тома Ендрев. Той духна на 21 февруари т.г. и в продължение на пет дни го търсиха под дърво и камък. Цялата полиция беше на крак, докато го залови. Ендрев уби преди 14 г. хазяина си, разчлени трупа му, пъхна го в чували и ги хвърли през балкона пред блока. Той духнал, докато го местели от затворническото общежитие в централния изолатор, който се намира в район "Южен". Началниците в МВР обаче решили, че виновен за случая е полицай от район "Тракия". 
Те констатирали, че минути след бягството на Ендрев началникът на затвора в Пловдив Божил Иванов подал сигнал в Пето РУ, което се намира в "Тракия". Там дежурен бил младши полицай. Той веднага пратил екип на адрес в "Тракия", където живеели близки на затворника беглец. Информирал и дежурния по управление. Шефовете му обаче преценили, че е извършил нарушение, тъй като не е вписал сигнала в книгата и не е съобщил в областната дирекция на полицията за случая. 
Наложили му наказание "мъмрене" за срок от месец. Полицаят обжалвал в съда и магистратите отменили санкцията, пише "24 часа". Те изтъкват, че преценката да не бъде информирано ръководството не е на младшия дежурен, а на неговия началник в управлението. Той пък от своя страна сметнал, че няма смисъл да докладва, след като престъплението е на територията на друг район. Тома Ендрев изтърпява 18-годишна присъда. Преди това е съден многократно за грабежи.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Подменят камери на магистралата край Пловдив
Жена и четирима мъже се гавриха с полицаи в Пловдив
Кметът на "Западен" възлага проектиране на 5 улици и настоява за ...
63-ият випуск на ЕГ "Пловдив" се дипломира със среден успех 5,71
Читател: Този, който е купил на тази жена кола, да й купи и книжк...
Пловдивчанин с актуална информация за АМ "Тракия"


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).