От "Чистота" подготвени за предстоящото застудяване

3734
2

Понеже Метеорологичният институт при БАН прогнозира рязко застудяване и спадане на температурите в последните два дни от работната седмица, от ОП "Чистота" потвърдиха, че имат в наличност цялото необходимо количество сол и пясък, с което да посрещнат евентуални снеговалежи и заледявания, научи Plovdiv24.bg.

Според директора на "Чистота" Радослав Кошински първо сериозно заледяване е възможно да има в нощта на четвъртък срещу петък, 10-ти декември. Изправни са 136 машини, които имат готовност да тръгнат по улиците на Пловдив.

За първа година всичката необходима сол за зимната обработка на улиците е разпределена изцяло в базите на "Чистота", за да се улесни работата, обясни Кошински. В момента имаме на склад 3 500 тона сол, които при нормална зима биха били съвсем достатъчни. Въпреки това от 1-ви януари сме предвидили възможността за доставки на още сол, увери директорът на предприятието. Той посъветва пловдивчани да не забравят да подменят гумите на колите си със зимни и да се съобразяват с особеностите на сезона, когато шофират.

Виж коментарите (2)
Още новини от Новини от Пловдив:
Демерджиев за Олег Невзоров: Ползвал се е с протекции на най-висо...
2 милиона евро от еротични кадри: В Пловдив тръгна делото срещу М...
Шефката на Пловдивския административен съд с номинация за КПК от ...
Стрелба и арести в "Столипиново"
Образование за професиите на бъдещето в ПГЕЕ: Нова зона по роботи...
Президентът на "Подкрепа": Реформата, която предстои в администра...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).