Опасна тераса дебне пловдивчани по "Иван Вазов"
За много опасна тераса, надвиснала над главите на минувачите по ул. "Иван Вазов", сигнализира читател на Plovdiv24.bg и настоя за адекватни мерки, преди да се е случил тежък инцидент.
"Не знам чия собственост е сградата - в непосредствена близост до офиса на банка Уникредит, но терасата на тази сграда представлява голяма опасност за преминаващите по "Иван Вазов", които изобщо не са малко.
Мисля, че в тази сграда едно време се помещаваше бившата служба на СОД към МВР - Пловдив.
Предполагам, че сградата е частна собственост, но това едва ли има значение при инцидента, който може да възникне."
Наш репортер се свърза с кмета на район "Централен".
"Още в понеделник ще изпратя екип за основен оглед на място", заяви Георги Стаменов.
Той разказа още, че негови служители постоянно следят проблемните сгради в района.
"Издаваме предписания на собствениците за възстановяване на фасадите и ако те не предприемат нищо, съставяме актове."