Общината сключва договор за пътната маркировка

2710
1

"Вече имаме право и възможност да сключим договор за пътната маркировка в Пловдив". Това каза кметът на града Иван Тотев, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

"На последна инстанция през миналата година община Пловдив спечели делото за пътната маркировка. Това стана по времето, когато се проведоха две процедури за закупуване на собствена машина за маркиране на стойност 60 хил. лв. Сумата бе заделена след решение на ОбС. Не успяхме да закупим собствена техника, но спечелихме делото", каза още Тотев.

По думите му община Пловдив има готовност да сключи 3-годишен договор за маркировката на обща стойност 540 хил. лв. Тази сума ще бъде разпределена за всяка от трите години, като най-голяма ще е сумата за първата година - 250 хил. лв.

"Докато се поставя маркировката, паралелно ще се работи и на кръговото на Панаира, където пешеходните пътеки ще бъдат изтеглени с около 15-20 метра назад", допълни градоначалникът.

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчанин открадна 500 евро от таксиметров автомобил
МВР Пловдив извърши арести на много пияни шофьори
Обратното броене за ремонта на Хуманитарната е факт: Кметът с изв...
Търсят решение за нова автогара до "Филипово"
Строителят на Хуманитарната: Някой е правил ремонти, абсурдни за ...
Над 5000 абитуриенти ще се явят на матура по БЕЛ в Пловдив и обла...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).