Общината разследва казуса с пожара и неуредиците в Стария град

4660
1

Община Пловдив обследва причините за това кой е трябвало да направи застраховката на Пампоровата къща. Това съобщи за Plovdiv24.bg кметът Костадин Димитров. След като има резултат от възложената работа ще бъде направено изявление от страна на общината по случая с директора на ОП “Старинен Пловдив“ Елена Кантарева, каза още кметът.

"Искали сме от техническия отдел да направи сметка за това колко средства ще са необходими за възстановяване на къщата, която горя. Средствата са около 80 000 лева, които ще бъдат взети от бюджета", посочи Костадин Димитров.  

Както Plovdiv24.bg ви информира, пожар горя в една от къщите в Стария град, която е паметник на културата - Пампоровата къща.

Покрай разследването около пожара и обстоятелствата около него изскочиха доста въпросителни около стопанисването на самата къща и управлението на архитектурния резерват. ОИ "Старинен Пловдив“ в момента се управлява от Елена Кантарева, която спечели конкурс в мандата на предишния кмет Здравко Димитров. Кантарева заяви пред наш репортер, че къщата е застрахована и щетите ще бъдат поети именно от застраховката. В последствие обаче се оказа, че това не е вярно, че къщата не е била застрахована.



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Млада шофьорка е блъснала мъж на пешеходна пътека в Пловдив
Неуспял кандидат-кмет на Пловдив, получила едва 307 гласа, вече е...
Кметът се ядоса: Можехме да спрем автобусите до табелите на Пловд...
Гори жилищна кооперация в Пловдив
Водач блъсна човек на пешеходна пътека в Пловдив
Непълнолетно момиче припадна в претъпкана маршрутка в Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).