Община Пловдив спести близо 22 млн. лева от съдебни дела
Община Пловдив е спестила 21 780 000 лева от спечелени съдебни дела. Загубените дела са за 324 000 лева, от които 105 000 лева са за щети от улични дупки.
Това съобщи днес шефът на общинската дирекция "Правна" Илиан Иванов, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
Юристът заяви, че значително са намалели нерешените дела. През 2012 г. те са били 1240, през 2013 - 780, а през миналата година - 556.
Комуналната фирма "Еко Глобал" например съдеше община Пловдив за 18 млн. лв. пропуснати ползи, но окончателно загуби делото.