Областният управител: Нека в Коледната свята нощ да отворим сърцата си
Празничен поздрав на областния управител на Пловдив Здравко Димитров:
"Уважаеми жители и гости на област Пловдив,
Обръщам се към вас в навечерието на светлите рождественски и новогодишни празници с пожелание за мир и любов във всеки дом. Празничната нощ в навечерието на Рождество Христово е символ на надеждата, добротата и любовта между хората. На Бъдни вечер всички християнски семейства се събират у дома с най-близките, за да посрещнат с молитва раждането на Спасителя.
Нека в Коледната свята нощ да отворим сърцата си за искрица благосклонност, човещина, обич и оптимизъм! Нека великото тайнство на Рождество ни донесе истинска духовна радост, мир, хармония и благоденствие!
В тези дни на равносметка от изминалата година, отправяме благослов, упование и надежда към настъпващата 2019. Надявам се, че всеки един от вас има повод за лично удовлетворение от постигнатото и ще прекрачи в Новата година със стремеж за повече радост, доброта и разбирателство.
Нека 2019 година влезе във вашите домове с много късмет, лично и семейно щастие, мир и любов! Нека Новата година бъде успешно начало за едно по-добро бъдеще, благополучие и просперитет за България, да е щедра, мирна, спорна и плодородна!".