Няма следа от родителите на бебето, изоставено на паркинг в Пловдив

9162
2

Бебенцето, изоставено в края на април на паркинг в Пловдив, се развива и чувства добре в приемното семейство, където е настанено. Социалните го посещават и следят развитието на Мехмед, но няма и след от биологичните родители на детето. Това заяви директорът на Социално подпомагане Надя Танева, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Тя обясни, че социални работници няколко пъти са посетили адреса, на който е посочил, че живее, бащата на момченцето. Не са го открили. Той не е посетил и социалните служби, за да заяви дали иска да припознае детето.

"Не можем да открием и майката на бебенцето", допълни Танев. А според закона, ако до 6 месеца родителите не бъдат открити, детето се вписва в регистъра за осиновяване, защото настаняването в приемно семейство е само мярка за закрила на децата при изоставянето им.

Припомняме, че детенцето бе изоставено на паркинг на ул. "Д-р Никола Ковачев" в Пловдив между два автомобила. По-късно стана ясно, че бащата е от Пловдив, а майката от Обручище, Старозагорско. И двамата са от ромски произход.

Виж коментарите (2)
Още новини от Новини от Пловдив:
Подменят камери на магистралата край Пловдив
Жена и четирима мъже се гавриха с полицаи в Пловдив
Кметът на "Западен" възлага проектиране на 5 улици и настоява за ...
63-ият випуск на ЕГ "Пловдив" се дипломира със среден успех 5,71
Читател: Този, който е купил на тази жена кола, да й купи и книжк...
Пловдивчанин с актуална информация за АМ "Тракия"


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).