Недоволство за подарък от общината на Европейския колеж

5352
5

Сериозни обвинения бяха отправени към предложение община Пловдив да дари 250 000 павета на Европейския колеж по икономика и управление за изграждане на спортния комплекс в Оризари, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Недоволството сред част от общинските съветници е, че докато общината едва закърпва бюджета, се правят подаръци, от които иначе може да се спечелят поне 77 500 лева. На толкова е оценен "подаръкът" от общината.

Според недоволните съветници, пожелали анонимност, паветата струват поне по лев едното и сумата, която общината може да спечели е над 250 000 лева. Негативни са настроенията сред други учебни заведения, резервирани са съветниците от ВМРО и други местни депутати. Въпросът ще се обсъжда на 4 февруари.

В същото време ректора на Колежа по икономика и администрация Георги Манолов заяви, че техния колеж има възможност да закупи паветата на оценената стойност от 77 500 лева. Паветата ще се използват за изграждане на паркоместа, които всъщност са собственост на общината, а новото оформление ще спомогне за да се разкрие Център за обучение на социалнослаби студенти и в който абсолютно безплатно ще се обучават до 100 души в неравностойно положение.

Виж коментарите (5)
Още новини от Новини от Пловдив:
Демерджиев за Олег Невзоров: Ползвал се е с протекции на най-висо...
2 милиона евро от еротични кадри: В Пловдив тръгна делото срещу М...
Шефката на Пловдивския административен съд с номинация за КПК от ...
Стрелба и арести в "Столипиново"
Образование за професиите на бъдещето в ПГЕЕ: Нова зона по роботи...
Президентът на "Подкрепа": Реформата, която предстои в администра...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).