Не дръжте големи суми пари и бижута в домовете си, когато отивате за дълго извън града

1894
3

В дълги такива ваканции, когато има няколко почивни дни, хората нормално обичат да излизат извън града и да празнуват навън. Тогава оставяме домовете си без наблюдени,без контрол и така гi превръщаме в лесна плячка на хора, които са професионалисти и разчитат външни признаци на сградите.

За да запазим дома си от обир, докато посрещаме Нова година навън от полицията дадоха няколко препоръки специално за читателите на Plovdiv24.bg:
"Анализирайки ситуацията в момента в региона мога да кажа, че най-уязвими са апартаментите на първи и втори жилищен етаж. Има много характерни кражби чрез покатерване по водосточните тръби през тераси, проникване през алуминиеви и ПВЦ дограми, които са ненадеждна защита на жилищата.
Бих препоръчал на гражданите на първи и втори етаж да укрепят терасите си и прозорците си с външи ролетни щори, които да се заключват. Това е един от начините да се създадат по-сериозни прегради пред престъпниците.

Друго, което бих препоръчал е да не държат големи суми пари и ценности в домовете си. Затова има банкови институци и има сейфови помещения. Нека да затрудним максимално престъпниците."

Старият изпитан начин с оставянето на включени лампи все още действа, но при определени условия.

„Има хора от престъпния контигент, които вече са вече с доста висока степен на професионализация и много добре разчитат външните признаци на една сграда. Вече се продават такива часовникови механизми електронни и механични, които могат да бъдат нагласяни през определен период от време да светват и угастват осветлението в помещението".

Много са съветите, които можем да дадем: "Добре е когато за дълго време отстсъстваме от дома да дадем ключа на наши приятели, съседи, които периодично да влизат в дома ни, да светват и угасват осветлението, да променят нивото на щорите щорите, да изнасят дрехи на простора т.е. да симулират, че жилището се обитава."

Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Пловдив:
Дясната ръка на Ангел Стоев става Областен Управител на Пловдив
Обрат с идеята за светофар на "Богомил" и "Лев Толстой"
Ексклузивно видео: Първите, озовали се на мястото на тежко ПТП в ...
Недоволни мотористи ще блокират Околовръстното на Пловдив
Премиерна прожекция на филм за великия Борис Христов в Пловдив в ...
Пръскат срещу комари в Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).