Настаняват бездомни в приют през зимата

2717

И тази година бездомниците в студените дни ще бъдат настанявани в приюта за бездомни в Пловдив. Тази седмица ще се проведе работна среща, на която ще се реши как да протича настаняването. Това обяви зам.-кметът по спорт и социална дейност Георги Титюков, предаде репортер на Plovdiv24.bg
Срещата ще бъде с представители на дирекция "Социално подпомагане", полиция и приюта за бездомни лица.
Титюков припомни, че капацитетът на приюта е 10 души, но във връзка с очакваните по-ниски температури там има подготовка за още 20 места за настаняване.
"Община Пловдив има готовност да дофинансира приюта при необходимост и приемане на допълнително хора за студените зимни дни", допълни зам.-кметът.
Той каза също, че местната власт има готовност да раздава и топъл чай през зимните дни, който да бъде не само за бездомни, но и за граждани, излезли навън в студа. В момента се уточняват местата и пунктовете, където ще се раздава топлата напитка.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
От днес поскъпват автобусните билети от Пловдив до селата от Родо...
Неприятна изненада за част от Пловдив тази вечер
Трева с височина 1 метър около спортна база в Пловдив
Деца блокираха машина за плащане в ритейл парк "Райков" в Пловдив...
НИМХ: Утре в Пловдив ще е най-горещо
Шофьор блокира контейнери в "Смирненски", граждани го зариха с бо...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).