Момичето, което описа брутално полицейско насилие в Пловдив, с нови разкрития

26565
4

В началото на февруари Plovdiv24.bg съобщи за полицейско насилие от служители на Трето районно управление над млада жена в дома й.

МВР отрече да има такъв случай, но след публикацията в сайта ни беше разпоредена вътрешна проверка.

Потърпевшата е подала жалба в прокуратурата, но вече повече от три месеца няма официален отговор докъде е стигнала проверката и има ли резултат от жалбата й.

С разследването са ангажирани служители от други районни управления, тъй като в началото й звънял представител на Второ, а след това - на Пето, каза в интервю за медията ни Галина Боева. 

Адвокатът й е изразявал опасения, че е възможно случаят да бъде потулен в Пловдив, затова смята да предприеме други действия и да се обърне към отговорни инстанции в София. 

Няколко пъти пред дома на Галина е имало патрулка. Не е сигурна, че заради нея са били там, но заради това, че е била удряна от полицай в дома й, присъствието им много я притеснило.



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (4)
Още новини от Новини от Пловдив:
Трима нови младши съдии встъпиха в длъжност в Окръжен съд Пловдив...
Пловдив ще стане свидетел на едно от най-значимите духовни събити...
Един от най-обичаните фестивали отново в Пловдив
Най-големият у нас магазин на известна марка отваря в пловдивски ...
Адвокат: Цената му е близо 3 пъти по-ниска от прощалния ни обяд в...
Месеци бездействие: Пропаднала шахта дебне колоездачи на пловдивс...


Виж още: