Младежи отбелязват Световния ден на усмивката с позитивни призиви

4272
7

"Направи добро! Накарай някого да се усмихне!" е първата инициатива на Младежки съвет "Тракия" за тази учебна година. Името е взето от мотото на Световния ден на усмивката, който по традиция се отбелязва в първия петък на октомври. За първи път празникът се чества на 1 октомври 1999 година по инициатива на Харви Бол - графикът, създал символа "Smiley", усмихнатото жълто личице, така познато ни днес от интернет.

"Празникът е хубав повод да се усмихнеш на всички край теб, на слънчевия ден, на света. Изпрати на приятелите си смс, имейл или съобщение с усмихнато личице. Подари усмивка и тя ще ти се върне многократно!"- това са написали момичетата и момчетата от Младежки съвет "Тракия" на плакатите, които са разлепени още в четвъртък по училищата, обществените сгради и търговски центрове в район "Тракия".

"В днешното кризисно време и усмивките станаха дефицитни и се радвам, че точно младите хора на района решиха да отбележат така този ден и да ни напомнят, че е хубаво да подаряваш усмивки", сподели кметът на район "Тракия" Гиньо Матев, под чиито патронаж е инициативата.

Виж коментарите (7)
Още новини от Новини от Пловдив:
Дясната ръка на Ангел Стоев става Областен Управител на Пловдив
Обрат с идеята за светофар на "Богомил" и "Лев Толстой"
Ексклузивно видео: Първите, озовали се на мястото на тежко ПТП в ...
Недоволни мотористи ще блокират Околовръстното на Пловдив
Премиерна прожекция на филм за великия Борис Христов в Пловдив в ...
Пръскат срещу комари в Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).