Менда Стоянова: Гласувайте масово

3466
2

С едноминутно мълчание в памет на загиналите при тратичния инцидент в предприятието край село Горни Лом, Област Видин, започна срещата на кандидатите за народни представители от ПП ГЕРБ в Пловдив Менда Стоянова, Димитър Лазаров, Галена Боснова, Любка Генчева и Спас Шуманов с колектива на италианската компания "Булсафил", в която работят над 600 души от Пловдивския регион.

"Убедете всички ваши роднини, близки и познати непременно да гласуват на 5 октомври, защото само само ако гласуваме масово, нашият избор ще надделее над корпоративния, купения и етническия вот. Управление на ГЕРБ гарантира стабилност. Гласувайте всички, за да се върнем отново към верния път към европейско развитие".

С този призив към присъстващите се обърна кандидатът за народен представител Менда Стоянова, втора след Бойко Борисов в пловдивската листа на ПП ГЕРБ.

"ГЕРБ цени истинските инвеститори, пример за които е вашата фирма. През последната година и два месеца управление на БСП, ДПС и "Атака" външните инвестиции спаднаха от 2 милиарда на 300 милиона евро. Цялата програма на ГЕРБ в икономическата й част е насочена към създаване на максимално добри условия за развитието на бизнеса. Ние не обещаваме работни места, защото на държавата не й е работа да прави работни места, а да привлича хора, които могат да правят и поддържат работни места. 

Край Пловдив има индустриални зони, които чакат своите инвеститори. Като университетски град, имаме възможност да предоставим и необходимите квалифицирани кадри. За целта искаме да осигурим стабилност за държавата, стабилност във финансите, стабилност във законовата база", посочи Менда Стоянова.

Тя увери, че ГЕРБ няма да променя данъчната политика и ще запази плоския данък както за бизнеса, така и за гражданите.

"Смятаме, че хората с по-високи доходи са с по-висока квалификация и по-голяма активност да търсят и намират по-добра и отговорна работа. Не бива държавата да наказва тяхната инициативност с по-високи данъци. Напротив - по-високо данъчно облагане означава, че държавата изземва от всеки един от нас по-голяма част от парите и държавните чиновници решават къде и как да похарчат тези пари. Ние смятаме, че това трябва да решава всеки един, който е спечелил с честен труд доходите си - дали да ги вложи в образованието на децата си, да си купи жилище, кола или да отиде на екскурзия в чужбина или пък да подпомага родителите си. Всички тези варианти трябва да са личен избор, а държавата да получава толкова от данъци и такси, колкото да може да функционират държавните институции и да гарантират държавността", подчерта Менда Стоянова.

"Програмата на ГЕРБ гарантира бизнесът и гражданите да бъдат все по-равнопоставени с държавата.Точно след разговори с бизнеса ГЕРБ изравни наказателната лихва от 10 процента при закъсняло плащане на ДДС не само за фирмите, а и за държавата", допълни кандидат-депутатът Димитър Лазаров. Той също потвърди, че за да се развивива бизнесът, е необходимо да има добра среда и стабилност, а не законите да се променят през пет-шест месеца.

"Атакуваха ни, че правим инфраструктура, но но нима са възможни инвестиции без хубави пътища?", риторично попита Димитър Лазаров.

Кандидатите за народни представители акцентираха и върху заложените в програмата на ГЕРБ реформи в сферата на здравеопазването и образованието, което наистина трябва да подготвя не само теоретично, но и професионално подготвени кадри, необходими за реалната икономика.

Виж коментарите (2)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчанин открадна 500 евро от таксиметров автомобил
МВР Пловдив извърши арести на много пияни шофьори
Обратното броене за ремонта на Хуманитарната е факт: Кметът с изв...
Търсят решение за нова автогара до "Филипово"
Строителят на Хуманитарната: Някой е правил ремонти, абсурдни за ...
Над 5000 абитуриенти ще се явят на матура по БЕЛ в Пловдив и обла...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).