"Медена закуска" вече и в Пловдив

5257
1

Днес от 10,00 часа в сградата на ОУ "Екзарх Антим I" Пловдив ще се проведе събитие от Националнатаучилищна кампания "Медена закуска" за учениците по инициатива и с присъствието на Мария Габриел, заместник-председател на групата на ЕНП в Европейския парламент и ръководител на българската делегация в групата на ЕНП в Европейския парламент. В събитието ще се включи представителна група ученици от III до V клас.
Кампанията е израз и на стремежа на Европейския парламент за обявяването на 20 май за Международен ден на пчелата. 
Водещи цели на кампанията са:
• да запознае учениците от начален и прогимназиален етап с изключителния принос на пчелите за човечеството и природата, както и с ползите за здравето от консумацията на мед и пчелни продукти
• да популяризира значимостта на медоносните пчели, пчеларството, здравословните хранителни навици и местните хранителни продукти
Събитието е с времетраене около 60 минути и ще се проведе при следната програма:
1. Представяне на Мария Габриел и местните пчелари
2. Презентация за значението на пчелите и ползите за здравето от консумацията на пчелен мед
3. Демонстрация на местни пчелари на мед, пчелни продукти, пчеларски пособия и разказ за работата на пчеларите и пчелите
4. Обличане на пчеларски защитен костюм от децата
5. Интерактивни игри (кръстословица) с награди
6. Предоставяне на информационна брошура и пчелен мед на участниците.

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Майка на загинало в катастрофа дете с разтърсващ призив на протес...
Футболна легенда от Пловдив гаси пожари и учи децата на мъжество
Пловдивската съдебна система загуби един от най-уважаваните си ма...
Арх. Прокопиев: Пловдив задължително трябва да реализира няколко ...
Важна промяна в Пловдив: Затварят ключов участък в район "Южен"
Нощни дезинфекции в Пловдив: ОП "Дезинфекционна станция" стартира...


Виж още: