Ковид застигна адвокат по дело за починала родилка

3734

Ковид тръшна адвокат Владимир Шейтанов, което стана причина да не се дава ход на дело за смъртта на родилка от Карлово, защото е поставен под карантина. Подсъдимият - доктор Захари Стойчев, и вторият защитник адвокат Христов били контактни с Шейтанов и също не се явиха в съдебната зала. Болният юрист депозира молба за насрочване на процеса за друга дата и представи лабораторно изследване за положителен тест за К-19, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Срещу Захари Стойчев е повдигнато обвинение в това, че на 19.06.2020 г. в Карлово, обл. Пловдив, в МБАЛ "Д-р Киро Попов“, като дежурен лекар – акушер-гинеколог по АГ, поради немарливо изпълнение на правно регламентирана дейност, представляваща източник на повишена опасност – лекарска професия, при водене на раждане, причинил обилно кръвотечение и кръвозагуба, в резултат от неправилно наложения форцепс /начин на изпълнение/ е причинил смъртта на Н.С.-Д., настъпила на 16.07.2020 г. в УМБАЛ "Св. Георги“ ЕАД гр. Пловдив.

Нито един от призованите пострадали свидетели не присъстваха. Дойде единствено съпругът на починалата Драгомир Делков и то без адвокатката си, която не е получила навреме призовка. Разпоредителното заседание е насрочено за 18 ноември от 13 часа.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Официално от МВР Пловдив след сблъсъка с линейка на червен сигнал...
Тежка катастрофа с обърната линейка и смачкан автомобил в Пловдив...
В Пловдив сложиха край на сагата с голите снимки
Мощна акция в Пловдив: Десетки арестувани, МВР влезе в голям търг...
Празнува генерал, роден в Пловдив на днешния ден преди 51 години
Клиент обра шофьор на такси в Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).