Кметът за река Марица: Не ми харесва това, което виждам

15225
27

Кметът на град Пловдив Здравко Димитров посети река Марица след инспекцията на многоетажния паркинг на улица "Четвърти януари“ вчера. На въпрос на Plovdiv24.bg дали му харесва това, което вижда, градоначалникът отговори отрицателно.

Димитров припомни опустошителните наводнения от август 2005 г., когато нивото на водата достигна критични норми и дори заля езиковите гимназии и новата сграда на Пловдивския университет, които се намират на булевард "България“.

Plovdiv24.bg беше единствената електронна медия, която отрази извънредната ситуация с наводненията в града ни в реално време с кадри от най-пострадалите райони.

Кметът за пореден път настоя за цялостно почистване на речното корито, кюнето (каналът за движение на водата) и растителността:

"Едно подобно почистване последния път струваше около 4.5 милиона лева. Тогава екоспециалисти ни посъветваха да оставим дървета, за да не бъдат унищожени хабитатите на различните видове птици. Предстои ново чистене, сигурно ще остане за следващата година. Ще направим обществено обсъждане, но задължително отново ще запазим дърветата, стига да няма опасност за запушат трасето при по-високи води“, коментира Димитров.



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (27)
Още новини от Новини от Пловдив:
Авторът на "Черната книгa" Свами Тиртха пристига в Пловдив за пре...
Пловдивският елит се събира в Семинарията за големия празник на 1...
В Пловдив заваля и катастрофите започнаха
1000 евро и изгубени банкови карти намериха собственика си благод...
При необходимост Waze ще пренасочва по обходни маршрути в Пловдив...
Скандал в село до Пловдив завърши със смърт


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).