Кметът отказа официално на Плугчиева, още 4 кмета го подкрепиха

7285
2

Категоричен отказ да приеме 120 000 куб. метра софийски боклук на сметището в Цалапица декларираха днес кметовете на Марица, Родопи, Стамболийски и Садово на среща с градоначалника Славчо Атанасов. Повод за спешната среща беше полученото ултимативно искане от Меглена Плугчиева и Джевдет Чакъров за депониране на още софийски боклук.

"Ще попречим на депонирането на софийския боклук с всички разрешени от закона средства и няма да отказваме искания за блокади на пътя до сметището", декларира кметът на "Родопи" Йордан Шишков.

"Внушението в писмото, че евентуален отказ ще е причина за санкция от Европейския съюз е нагло и арогантно", коментира кметът Славчо Атанасов. "Според общински еколози, оставащия капацитет на сметището в Цалапица позволява използването му още две и половина години. Ако приемем софийския боклук, срокът ще бъде съкратен на половина, обясниха еколозите. Така се създава риск от екологична катастрофа, защото още не е ясно кога ще заработи заводът за отпадъци в Шишманци", каза още кметът на Пловдив.

Днес Славчо Атанасов изпраща писмо с официалния си отказ да приеме софийския боклук до вицепремиера Меглена Плугчиева и министъра на околната среда Джевдет Чакъров.

Виж коментарите (2)
Още новини от Новини от Пловдив:
Хулиганска вълна край "Белите брези" в Пловдив повдигна въпроса з...
Хиляди подкараха колела в Пловдив, кметът връчи голямата награда ...
Най-мащабното велошествие в Пловдив се завръща на 16 май
Френска журналистка за Пловдив: Това не е само туристическа дести...
Пловдив диша с ритъма на "Джирото": Хиляди превзеха центъра за на...
Пловдив не помни такова чудо! Километрична опашка превзе центъра,...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).