Кметът: Правителството е безкрайно нагло с това си решение за боклука

7177
32

"Отдавна казах каква е позицията ми за софийския боклук: и грам от него не бива да приемаме повече, след като правителството ни излъга за компенсациите срещу предишните 100 000 тона бали, които до една взехме на Цалапица" - така пловдивският кмет Славчо Атанасов коментира решението на МС за депониране на сметището на нови 30 000 тона отпадъци до м. март 2011 г.

"Намирам тази позиция на правителството за безкрайно нагла и смятам, че е време Пловдив да спре да решава проблемите на столицата с боклука, камо ли безплатно. А същевременно спасихме държавата от ежедневни глоби от по 50 000 евро, за което ни се отблагодаряват с още боклук. Това е равносилно на обявяване на воняща война между София и Пловдив", каза още Славчо Атанасов. Той припомни, че предрича сериозно недоволство от пловдивчани, както и от населението на Цалапица и селата Оризари и Кадиево. "Този път обаче няма да имам очи да обяснявам на хората защо камионите карат още бали от София", заяви Атанасов.

Виж коментарите (32)
Още новини от Новини от Пловдив:
Демерджиев за Олег Невзоров: Ползвал се е с протекции на най-висо...
2 милиона евро от еротични кадри: В Пловдив тръгна делото срещу М...
Шефката на Пловдивския административен съд с номинация за КПК от ...
Стрелба и арести в "Столипиново"
Образование за професиите на бъдещето в ПГЕЕ: Нова зона по роботи...
Президентът на "Подкрепа": Реформата, която предстои в администра...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).