Кметът: Паркингът в "Тракия" се препълни със сняг, извозваме го другаде

4337
7

Наказателният паркинг за каруци в "Тракия", където досега бе извозван изчистеният от пловдивските улици сняг, вече е препълнен, затова снегът ще бъде извозван на още две места - на общински терени съответно в районите "Западен" и "Северен", предаде репортер на Plovdiv24.bg. Това заяви днес градоначалникът Иван Тотев и предупреди, че според прогнозите се очаква през следващите няколко сутрини да има още подобни на днешната поледици. 
Стана ясно, че продължава почистването на "Синя зона", като след улица "Иван Вазов" следва и "Цар Асен". 
Припомняме, че още вчера зам.-кметът Александър Държиков анонсира, че започва поетапното почистване от снега на "Синя зона" в града. Заплащането за "Синя зона" ще бъде въвеждано поетапно, а дотогава тя остава безплатна.

Той уточни, че преди да се въведе заплащането, гражданите ще бъдат предварително уведомени за това. Според разчети Общината е загубила между 40 и 50 000 лева от безплатната "Синя зона" за последните две седмици и половина.

Виж коментарите (7)
Още новини от Новини от Пловдив:
20% отстъпка за рождения ден на строителен хипермаркет "Алати"
Форум в Пловдив показва бъдещето на чистия транспорт и достъпната...
Община Пловдив обяви обществена поръчка: Мащабни ремонти и нов па...
Транспортен бос оттегли искането за компенсации за автогара "Севе...
Автор на инсценирано престъпление в "Столипиново" бе разобличен о...
Община Пловдив възобнови ключов проект


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).