Кметът: Община Пловдив е подготвена за делото за вакъфските имоти

3118

Община Пловдив много сериозно подхожда към делото за четирите общински имота, към които Главното мюфтийство прояви претенции за собственост. Това заяви кметът на града Иван Тотев по повод предстоящото дело за тези имоти в петък, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
"Колегите са се подготвили с нови доказателства, тук е мястото да благодарим и ГД "Държавен архив", които помогнаха в намирането на нови доказателства. Смятам, че община Пловдив ще бъде подготвена и ще защитим общинската собственост", каза още Тотев.
Припомняме, че заседание по делото имаше на 7-и февруари в Пловдивския окръжен съд. Тогава адвокатът на мюсюлманското вероизповедание призова двама свидетели, които разказаха своите спомени къде са се намирали част от тези имоти.
По време на заседанието граждани и футболни фенове протестираха срещу "посегателство над българската земя".

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития
Проф. Христо Тасков: От днес вече нищо не ме свързва с МУ-Пловдив...
Магазин на популярна верига затвори врати в центъра на Пловдив
Пловдив почете 150 години от гибелта на Васил Петлешков
Авторът на "Черната книгa" Свами Тиртха пристига в Пловдив за пре...
Пловдивският елит се събира в Семинарията за големия празник на 1...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).