Издирват собственика на агресивен ротвайлер в Пловдив!
Общинският инспекторат работи по сигнал за агресивен ротвайлер. Това заяви шефът на инспектората Владо Илиев, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
Той уточни, че според сигнала 15-годишно дете е разхождало кучето без наморник в "Кючук Париж" и го е насъсквало срещу други кучета и хора.
"Все още търсим собствениците на кучето. Но междувременно миналата седмица заедно с ОП "Общинска полиция" проведохме акция срещу агресивни домашни животни", коментира Илиев.
По думите му са проверени 36 собственици на кучета, а 8 от тях са глобени.
"Трима са глобени, защото са разхождали любимците си без повод, а другите петима - защото не са имали в себе си документи за кучетата", допълни шефът на местното ФБР.
Той уточни и, че акциите ще продължат.