Илко Николов подкрепи референдума и нарече комикс новия изборен кодекс
Председателят на ОбС Пловдив Илко Николов подкрепи подписката за национален референдум, видя репортер на Plovdiv24.bg. Той постави парафа си на пункта на Главната улица пред фонтаните.
"Подписах се, защото е изключително актуален и наложителен този референдум, защото го иска, според мен, голяма част от българския народ. Свидетели сме на това как с Изборния кодекс или както му казват, "изборен комикс", нищо няма да се промени, даже се връщат негативни практики. Имам предвид връщането на избор на районните кметове, което е напълно излишно за градове с такъв малък мащаб като нашия. Така че това е разумният избор, това е правилната посока и трябва да я подкрепим", заяви Николов.
Заедно с него подкрепата си за провеждане на национално допитване изразиха и членове на гражданско сдружение "Разум", както и председателят му Спас Гърневски.
"Подкрепяме и сме солидарни към подписката за референдум. Апелираме за нови парламентарни избори, които да се проведат още с европейските. Подкрепяме и решенията на скоро провелия се конгрес на ГЕРБ и ако кметът Иван Тотев реши да се кандидатира за втори мандат, ще го подкрепим", заяви Гърневски.
Припомняме, че подписката продължава да тече и на пунктове в целия град може да се подпише всеки, който желае.Работното им време е от 10 до 18 часа всеки ден. Подписката ще продължи до 20 февруари.