Ето ги най-големите проекти, които трябва да се случат в "Западен"

Търсят се 600 000 лева за реконструкцията на ул. "Генерал Колев", предаде репортер на Plovdiv24.bg. 
Районното кметство има проект за премахване паветата по улицата, разказа кметът на "Западен" Димитър Колев. По думите му планът е тя да бъде преасфалтирана, както и да е сдобие с джобове за паркиране. 
Проектът е на стойност 600 000 лева, които ще се поискат целево през годината от бюджета. Иначе районната администрация разполага твърдо с 210 000 лева за ремонт на улици и тротоари през 2017 година. 100 000 лева от бюджет на района пък са заделени за паркове, градини и междублокови пространства. 
Цялата капиталова програма на "Западен" е в размер на 1 050 000 лева. Най-големите проекти, залегнали в нея са този за обновление на парк "Розариума", за разчистване терена на Гарнизонна фурна и проектиране на парк там, както и за проектирането на нов път, свързващ ул. "Остромила" с квартал "Прослав". В "Прослав" пък ще бъде изграден чисто нов парк срещу училище "Тодор Каблешков". 

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Две БМВ-та се треснаха в Пловдив, има полиция
Инициаторът на кампанията "Капачки за бъдеще": Първо ще ви разкаж...
Пловдивски полицаи закопчаха тийнейджъра, ритнал баща на Гребната...
От болницата в Пловдив за пострадалата при катастрофата на АМ "Тр...
Plovdiv24.bg ви пита: Да се забранят ли тротинетките на Гребната ...
Не позволиха продажбата на 9 кв.м общинска земя на собствениците ...


Виж още: