Експедитивност и пълно съгласие демонстрираха общинските съветници

Бързина, експедитивност и пълно съгласие демонстрираха общинските съветници на сесията си днес. За час и половина те успяха да отметнат всички 32 точки от дневния ред, останали за доработване от сесията на 17 май, когато в залата вря и кипя от родителски страсти, обявили се срещу гласувано решение за сливане на две училища, предаде репортер Plovdiv24.bg. 
От дневния ред отпадна единствено точката за сливане на Специализирана болница по пневмо-фтизиатрични заболявания за активно лечение "Д. П. Кудоглу" с МБАЛ "Свети Пантелеймон", тъй като вносителят на предложението зам.-кметът Розалин Петков го оттегли. 
Сред по-важните решения са утвърждаване на новия управител на ДКЦ II - д-р Константин Сапунджиев, както и избор на временно изпълняващи длъжността управите на ДКЦ VI (д-р Николай Забунов, който замени досегашния управител Цветана Пеева) и временно изпълняващ длъжността управител на Медико - техническа лаборатория I - Пловдив (д-р Марин Кочанков). 
Без възражения се прие увеличението на капитала на болница "Свети Мина" с вноска от 1 000 000 лева и извеждане на имота на родилен дом "Весела" от активите на лечебното заведение. 
Последваха куп точки, касаещи управление и търгове на имоти, сред които бе гласувано и отдаване на търг на 21 обекта в три пловдивски подлеза. 
С решението си съветниците одобриха още кандидатурата на Пловдив за членство в Глобалната мрежа на учащите градове а ЮНЕСКО, приемане на стратегия за развитието на социалните услуги за периода до 2020 година, гласувана бе и актуализацията на Общинския план за действие за интегриране на етническите групи, който указва посоката на действията за интегриране на ромите до 2020 година. 
Одобрено бе и участието на Община Пловдив като партньор в проект "Движение в градска среда" по програма "Еразъм +спорт". За финал съветниците гласуваха няколко изменения в правилници, касаещи дейността на общинските предприятия "Градини и паркове", "Жилфонд" и "Общинска охрана".

Въпреки бързината, с която се взеха днешните решения, сесията не бе лишена от емоции. Общинската съветничка Нина Гьошева се появи забулена на сесията. Акцията й бе своеобразен протест срещу неприетата забрана за носене на бурки в града под тепетата. 
Вносителят й Александър Сиди пък изчете обръщение към съветниците, от което стана ясно, че аргументът за толерантност, с който на миналата сесия бе отхвърлено предложението, е несъстоятелен, защото цял свят е станал свидетел как толерантността бе разстреляна по улиците в Париж. Сиди бе категоричен, че ще внесе предложението си отново на следваща сесия. 
Преди заседанието да започне, млад творец поиска помощ от съветниците за завършване на уникален филм за България, който да покаже красотата и значимостта на страната ни пред света. 
Снимките вече са започнали, лентата е запечатала звезди като Ивет Лалова, Николай Бухалов, Петър Стойчев - съвременните герои на България, разказа Стефан Апостолов. Следващата сесия е насрочена за 2 юни.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Д-р Станчева от "УМБАЛ-Пловдив": Рибата е сред суперхраните, коит...
Зелена площ губи поредната битка с автомобилите в Пловдив
Вместо паркинг: Оформиха "жива стена" на бул. "Цариградско шосе" ...
Уличен ремонт за 1,6 млн. евро в Пловдив: Ясни са фирмите, които ...
Пловдив обновява "умните" си светофари: Модернизират трафика на 2...
Собствениците на "Винпром Пещера" купуват "Монди Стамболийски"


Виж още: