Двама от кандидат-ректорите на ПУ: Няма да се съгласим да бъдем заместници

6550
6

Продължава брифингът на петимата кандидати за ректор на ПУ "Паисий Хилендарски", предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Запитани от журналисти, на какво ще наблегнат в своите речи пред общото събрание, петимата кандидати отговориха, че всеки от тях ще наблегне на своите приоритети.

"Днес всъщност се избира приоритетът на университета", каза единият от кандидатите за ректор доц. Живко Иванов.

Оказа се, че всеки от тях е изготвил своя екип предварително, но все още не смятат, че е нужно да уведомяват колегите си.

На въпрос, дали ще се съгласят да приемат длъжността за зам-ректор в новия екип, който ще управлява университета след днешните избори, двама от кандидатите - доц. Живко Иванов и доц. Иван Иванов, категорично отрекоха това.

"Трябва да си дадем сметка, че с днешните избори се избира едно ново административно поколение на ПУ "Пайсий Хилендарски", каза още Живко Иванов.

Стана ясно, че и петимата кандидати са против дипломите предложени в онлайн обучението, които не са конкурентни на класическото образование давано в университета.

Междувременно в 10 ч. започна общото събрание за избор на ректор в ПУ, очаква се то да бъде продължително.

Виж коментарите (6)
Още новини от Новини от Пловдив:
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития
Проф. Христо Тасков: От днес вече нищо не ме свързва с МУ-Пловдив...
Магазин на популярна верига затвори врати в центъра на Пловдив
Пловдив почете 150 години от гибелта на Васил Петлешков
Авторът на "Черната книгa" Свами Тиртха пристига в Пловдив за пре...
Пловдивският елит се събира в Семинарията за големия празник на 1...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).