Дрогирани шофьори по пловдивските улици
Трима мъже, шофирали под въздействието на наркотични вещества, са били заловени при полицейски проверки в Пловдив. Около 1.20 часа днес на Коматевски транспортен възел пътни полицаи спрели лек автомобил "Нисан", управляван от Я.И. /34 г./. от града.
Той бил тестван с "драг чек" и техническото средство реагирало положително на опиати. Към 19 часа вчера на паркинг пред търговска верига на бул. "Цариградско шосе" със същото нарушение бил хванат друг пловдивчанин - М.Е. /21 г./, който бил седнал дрогиран зад волана на лек автомобил "Рено".
Междувременно в събота служители на моторизирано звено "Сигма" проверили мотоциклет "TGB" на бул. "България". С техническо средство било установено, че водачът - Е.Й. /36 г./ от Граф Игнатиево, е употребил канабис.
С полицейски заповеди мъжете са задържани за 24 часа. За образуваните бързи производства е уведомена районната прокуратура.