До дни започват да глобяват училищните лавки

2579
3

Срокът за издаване на предписания за спазване на изискванията на Наредба 37 за здравословното хранене на учениците ще бъде съкратен с един месец. Това съобщи директорът на Регионалната здравна инспекция д-р Янка Барганова. След 15 октомври ще започнем да налагаме и санкции за неспазване на предписанията, уточни тя.

 

Съкращаването на срока, който първоначално беше до 15 ноември, е съобразено с факта, че в Пловдив училищните лавки и бюфети спазват изискванията на наредбата почти на 100%, коментира д-р Барганова. По думите й общо 32 стола, 28 бюфета и 9 автомата са проверени от инспекторите от началото на учебната година. Констатирани са само дребни нарушения, като например предлагане на айран със сол и някои видове сладкиши.

Директорът на РИОКОЗ уточни, че със здравното министерство е обсъждан вариантът наредбата да е в сила в радиус до 250 метра от училищните дворове. Така ще се ограничи консумацията на вредни храни и в търговските обекти в непосредствена близост до учебните заведения, коментира д-р Барганова.



Източник: Дарик
Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Пловдив:
Дясната ръка на Ангел Стоев става Областен Управител на Пловдив
Обрат с идеята за светофар на "Богомил" и "Лев Толстой"
Ексклузивно видео: Първите, озовали се на мястото на тежко ПТП в ...
Недоволни мотористи ще блокират Околовръстното на Пловдив
Премиерна прожекция на филм за великия Борис Христов в Пловдив в ...
Пръскат срещу комари в Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).