Деца от Пловдив искат да помогнат на хората от Хитрино

4576

Plovdiv24.bg за пореден път бе потърсен във връзка с разпространяването на благородна кауза. Ето какво ни написаха от СУ "Св. Паисий Хилендарски":
Здравейте! Ние, учениците от СУ "Св. Паисий Хилендарски" в Пловдив, единодушно гласувахме на ученическия съвет и решихме да създадем кампания, с която да помогнем на хората, пострадали в Хитрино, изгубили близките или домовете си. 
Каузата "Помогнете на Хитрино" стартира в понеделник (19.12) и ще продължи до петък (23.12). За да запознаем всички с трагедията, която сполетя жителите на Хитрино, сме подготвили обширна презентация, включваща информация за селото, мнения на хората, станали свидетели на ужасяващата катастрофа и как да се включат в кампанията. 
В нашето училище ежегодно се организира коледен базар, с който всяка година помагаме на деца в нужда. Тази година събраните пари ще бъдат изпратени по банковата сметка за Хитрино. Аз, Каля Иванова, като президент на ученическа компания Colorful World, която е част от учебната програма на Junior Achievement, съгласувах решението ми със съдружниците си, печалбата от продадената стока на компанията да бъде дарена също в помощ на Хитрино.
Също така ще бъде поставена кутия, в която всеки ученик или учител ще има възможност да дари колкото може, събраната сума също ще бъде изпратена заедно с другите пари. Такава кутия ще бъде поставена и в пловдивско заведение Morado bar&dinner. 
Обръщам се към вас с молба да разпространите идеята ни, за да може повече хора жители на Пловдив, а и не само, да се включат в нашата кампания, като заповядат на откриването на коледния базар на 21.12.2016 от 12:30 часа и закупят ръчно изработени подаръци от нас самите. Коледният базар ще продължи до 23.12.
Благодаря Ви предварително за отделеното време! Каля Иванова, ученичка от СУ "Св.Паисий Хилендарски" Пловдив.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивската пожарна стана като нова с 1,6 млн. евро
Подменят камери на магистралата край Пловдив
Жена и четирима мъже се гавриха с полицаи в Пловдив
Кметът на "Западен" възлага проектиране на 5 улици и настоява за ...
63-ият випуск на ЕГ "Пловдив" се дипломира със среден успех 5,71
Читател: Този, който е купил на тази жена кола, да й купи и книжк...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).